O GIGABYTE

| Pozostałe

GIGABYTE – główny dział firmy obejmuje projektowanie i produkcję płyt głównych. Nie kończy się jednak na tym jej działalność. Zakres sprzedaży obejmuje również karty graficzne, laptopy i rozwiązania serwerowe. Wielokrotnie nagradzana firma króluje w wynikach sprzedaży płyt głównych i zajmuje czołowe miejsca w rankingach firm tajwańskich.

Konfiguracje serwerowe bazują na rozwiązaniach firm Intel oraz AMD z przeznaczeniem dla najbardziej precyzyjnych działów IT. Dodatkowo posiada serię produktów opartych na procesorach ARM.

Firma oferuje również wiele rozwiązań technologicznych; innowacyjne systemy chłodzenia liquid-to-air lub liquid-to-liquid, systemy analizujące głębie obrazu, technologie bazujące architekturze scale-out dla maksymalizacji działania hurtowni danych.

Założona w 1986 przez Pei-Cheng Yeh z siedzibą w New Taipei

Historia

1986 – Powstanie GIGABYTE.

1996 – Poszerzenie działalności na Stany Zjednoczone, Niemcy i Japonię.

1998 – Pojawienie się na TWSE.

1999 – Opatentowanie Dual BIOS.
             Pojawienie się na liście Top 100 firm IT wdg. Business Week.

2002 – Utworzenie „GIGABYTE Education Foundation”.

2004 – GIGABYTE nagrodzony “National Quality Award”.

2005 – Jako pierwsza firma osiągnęła certyfikat IEQC QC 080000 (HSPM).

2006 – Ponad 100 „Taiwan Excellence Award” na koncie firmy.

2012 – Certyfikat „Authorized Economic Operator”.

2018 – Kolaboracja z ITRI (Industrial Technology Research Institute) i ogłoszenie DNN training appliance.

2019 – Serwery używające AMD EPYC 7002 pobiły 11 rekordów związanych z wydajnością.

Produkty

Gigabyte oferuje produkty z bardzo szerokiej gamy. Są to między innymi płyty główne (jedno lub dwu procesorowe na platformie Intel Xeon czy AMD EPYC), serwery rackowe (1, 2, 4, 5U), serwery dedykowane dla GPU (umiejące obsłużyć do 32 GPU), stacje robocze oraz specjalne serwery dedykowane do: sztucznej inteligencji, modelowania graficznego, wysokiej wydajności, przechowywaniu danych, serwisów chmurowych.

Technologia

GIGABYTE Management Console – Program do monitorowania stanu systemów. Z jego pomocą można dowiedzieć się o stanie serwera, temperaturach panujących w jego wnętrzu, odczytać logi z aktywności maszyny. Dodatkowo program umożliwia zdalną kontrolę konfiguracji serwerowej.

3D sensing – Zaawansowany system umożliwiający analizę głębi obrazu za pomocą kamer. Pozwala na interpretację obrazu w czasie rzeczywistym i wykonywanie zadań podanych w systemie. Z jego pomocą można monitorować AI, stan zdrowia chorych, jak i umożliwić działanie inteligentnych sklepów.

VirtualStor – Technologia umożliwiająca połączenie różnych hurtowni danych w jeden wielki segment. Architektura scale-out pozwala na połączenie SAN/NAS/Object w jeden cluster.

CoolIT – System chłodzenia liquid-to-air lub liquid-to-liquid stworzony do wydajnego chłodzenia serwerów z umożliwieniem maksymalnej pracy CPU.

Two-Phase Liquid Immersion Cooling – Technologia chłodzenia stworzona z myślą o centrach danych. Polega na zanurzeniu zestawu komputerowego w płynie dielektrycznym, który jest lepszym przewodnikiem ciepła od powietrza czy wody. Nie potrzeba przy tym wiatraków, pomp lub przewodów cieplnych, ponieważ całe ciepło odprowadzane jest pasywnie poprzez ewaporację. Skutkuje to mniejszym zużyciem energii.

Smart Crises Management / Protection – rozwiązanie, które w przypadku zepsucia lub błędu PSU wprowadzi system w tryb ULFM (ultra-low frequency mode for minimum power consumption). Rozwiązanie to pozwoli uniknąć zamknięcia systemu w przypadku awarii.

Powiązane strony:

  1. Produkty Gigabyte (Giga Computing)
  2. O Giga Computing
  3. Karty sieciowe Gigabyte 1Gb 10Gb 25Gb 40Gb
  4. Kontrolery RAID Gigabyte, Adaptery Storage Gigabyte, HBA oraz JBOD dla dysków SAS/SATA/NVMe (Akcesoria Gigabyte)
  5. Rozwiązania Gigabyte dedykowane AI (Gigacomputing)
  6. Serwery Gigabyte, płyty główne Gigabyte oraz stacje robocze Gigabyte dedykowane dla AMD Ryzen 7000
  7. Moduły TPM Gigabyte (Akcesoria Gigabyte)
  8. Płyty główne Gigabyte dedykowane dla AMD Epyc 9004 Genoa (Giga Computing)