Redriver a Retimer dla przesyłu danych

| F.A.Q.

Redrivery i Retimery były przez lata używane do zwiększania zasięgu sygnału przewodowego. Przez długi czas to Redrivery zdominowały tę przestrzeń ze względu na ich względną prostotę i niższy koszt produkcji oraz utrzymania.

W zależności od złożoności i szybkości transmisji danych projektu sprzętu, Redrivery mogą być przydatne w przypadku mniejszych systemów, które działają przy niższych szybkościach transmisji danych.

W przypadku szybkości transmisji danych powyżej 16 Gb/s Redriver nie maja wystarczających możliwości kompensacji znacznej degradacji sygnału. PCIe 4.0 i 5.0 wymagają użycia Retimerów dla zapewnienia zgodności. Również inne protokoły szeregowe, takie jak USB 4.0 i Thunderbolt 3.0, posiadają jasno określone wymagania dotyczące Retimera w swoich specyfikacjach perspektywicznych.

 

Redriver

Retimer

Redukcja szumów

BRAK

Resetuje cały szum wejściowy

Koszt produkcji i utzrymania

Liski

Wysoki

Opóźnienie

~100ps

64ns bazując na PCIe 4 & 5

Equalizer

CTLE

CTLE, DFE i FIR

Tryb debugowania

BRAK

Eye diagram monitoring, link state status, receiver margining

Retimer resetuje zakłucony sygnał spowodowany drganiami, który później regeneruje na czysty, gotowy do retransmisji. Zaletą tego jest brak strat wtrąceniowych, co pozwala w pełni wykorzystać zalety systemu obliczeniowego i aplikacji pamięci masowej NVMe. Niestety nie jest to możliwe w pełni do uzyskania w przypadku Redrivera. Wszelkie szumy lub przypadkowe drgania zostaną wzmocnione wraz z pożądanym sygnałem a w niektórych przypadkach sam Redriver może dodać nieporządane szumy do sygnału wyjściowego. Nie jest również możliwe zresetowanie szumów dla wejściowego sygnału, tak jak to robi Retimer.

 

Powiązane strony:

  1. Test platformy NVMe 1029U-TN10RT + Intel Virtual RAID on CPU (VROC)
  2. Intel Virtual RAID on CPU (Klucz VROC) - AOC-VROCINTMOD & AOC-VROCSTNMOD & AOC-VROCPREMOD
  3. Rozwiązanie RAID z akceleracją GPU - GRAID SupremeRAID™ (RAID 0/1/10/5/6 na dyskach NVMe)
  4. Licencje Supermicro rozszerzające możliwości IPMI (SFT-OOB-LIC & SFT-DCMS-SINGLE & SFT-SDDC-SINGLE)