O ASRock Rack

| Pozostałe

ASRock Inc. – firma, która od swoich początków w 2002r. została stworzona do konkurowania z największymi markami na rynku w sprzedaży produktów IT. Po dolączeniu do Pegatron’u jej ekspansja szybko zaczęła obejmować nie tylko rynek konsumencki, ale również rozwiązania serwerowe.

Tak w 2013r. utworzono ASRock Rack Inc. Główna specjalizacja obejmuje technologię chmur obliczeniowych, nie zapominając przy tym o kreatywnych i ekonomicznych rozwiązaniach sprzętowych, które są podstawą działania firmy.

Główna siedziba: New Taipei, Taiwan
Europa: Nijmegen, Holandia
Stany zjednoczone: Chino, Kalifornia

Produkty

ASRock Rack specjalizuje się w sprzedaży płyt głównych(jedno lub dwu procesorowych), serwerów Berbone (1, 2, 3, 4U, Tower) oraz rozwiązania Open19.

Płyty główne umożliwiają dostosowanie konfiguracji pod najbardziej wygórowane wymagania. Możliwość instalacji procesorów Intel (Xeon, i7, i5…) jak i AMD (EPYC, Ryzen, Ryzen PRO). Formaty mATX, mITX, ATX, ITX, Half Size, Half Width, SSI EEB, SSI CEB, CEB. Obsługa złącz: SATA, SAS, M.2, NVMe, PCIe 4.0.

Serwery Barebone przystosowane są do zaprojektowania systemu, który idealnie sprawdzi się jako graficzna stacja robocza, wysoko obliczeniowy klaster czy samodzielny serwer. Bazując na procesorach AMD EPYC/Ryzen lub Intel Xeon, jednostki te są ekstremalnie efektywne, niezawodne oraz ich stosunek ceny do jakości jest na wysokim poziomie. Konfiguracje potrafią pomieścić; wiele kart rozszerzeń, do 102 dysków twardych, hot-swap’owalne dyski.

Open 19 to rozwiązanie oparte na szafach z szufladami w standardzie 19”. Pozwala na rozbudowę serwerów, hurtowni danych i seci ustandaryzowanych do 19 calowych szuflad. Zaletą jest szybki proces instalacyjny, łatwośc w obsłudze i prostota budowy.

Powiązane strony:

  1. O Supermicro
  2. O GIGABYTE
  3. O H3 Platform
  4. O Mellanox