O H3 Platform

| Pozostałe

H3 Platform, Inc. – firma wdrażająca pionierskie rozwiązania z zakresu infrastruktury komponowalnej. Zespół z wieloletnim doświadczeniem dostarcza rozwiązania pozwalające na błyskawiczną relokację zasobów PCIe między większą ilość hostów. System pełni bardzo ważną rolę, ponieważ umozliwia zmianę dostępu do zasobów bez resetowania konfiguracji. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca związana z renderowaniem obrazu i video, serwisami w chmurze czy sztuczną inteligencją jest o wiele wydajniejsza, mniej narażona na awarie oraz bardziej ekonomiczna od standardowych rozwiązań.

Założona w 2014 roku z siedzibą w New Taipeii, Taiwan.

Produkty

H3 platform oferuje innowacyjne obudowy, które umożliwiają stworzenie infrastruktury mogącej pomieścić wiele kart graficznych w każdym segmencie. W zależności od konfiguracji możliwe jest podłączenie do 16 GPU (PCIe 4.0 x16) oraz do 8 (16 w trybie zaawansowanym) interfejsów, które będą obsługiwały hostów maszyny. System tworzy jednostę o wysokiej wydajności obliczeniowej co w połączeniu z interfejsem NVMe tworzy błyskawiczny przepływ danych.

Falcon 4016

Obudowa typu U4 z dwoma szufladami. Pozwala na zainstalowanie do 16 GPU lub FPGA przy maksymalnej liczbie 4 hostów w standardowym trybie lub 6 w zaawansowanym.

Falcon 4010

Obudowa typu U5 z dwoma szufladami. Pozwala na zainstalowanie do 8 GPU, dodatkowo posiada 2 wejścia PCIe o niskim profilu, które mogą być przekonfigurowane na porty dla hosta. W trybie standardowym konfiguracja odsługuje 2 hostów, w trybie zaawansowanym liczba ta może wynieśc nawet 16.

Falcon 4005

Rozwiązanie typu tower. Umożliwia podłączenie do 5 GPU. W trybie standardowym jeden host może posługiwać się konfiguracją, po przejściu w tryb zaawansowany liczba ta rośnie do 8.

Technologie

System dostarczany przez H3 platform pełni bardzo ważną rolę. Umożliwia komunikację między hostami a stacją z GPU.

Jego głównym zadaniem jest alokacja dostępnych zasobów między konkretne stacje robocze, aby umożliwić im możliwie jak najbardziej wydajną pracę. Również pozwala na konfigurację portów hostów, aby jak najlepiej dopasować infrastruktuę do warunków których potrzebujemy. Kolejną funkcją jest przeglądanie oraz generowanie raportów odnośnie użycia poszczególnych GPU na przestrzeni godzin.

Powiązane strony:

  1. O Supermicro
  2. O GIGABYTE
  3. O ASRock Rack
  4. O Mellanox