O Mellanox

| Pozostałe

Mellanox Technologies Ltd. - międzynarodowy dostawca rozwiązań z dziedziny sieci komputerowych bazujących na technologiach InfiniBand oraz Ethernet. Firma oferuje adaptery, switche, przewody oraz oprogramowanie niezbędne do wydajnego działania infrastruktury.

Poza sprzętem komputerowym Mellanox oferuje również rozbudowane systemy i zbiory bibliotek pozwalające na optymalizację i konserwację infrastruktury.

Docelowym rynkiem są hurtownie danych, analiza danych, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja.

Założona w 1999 r. z siedzibą w Yokneam Illit, Izrael.

Produkty

Mellanox specjalizuje się w rozwiązaniach sieciowych. Flagową serią produktów są karty sieciowe oparte na technologii Infiniband lub Ethernet. Szybkość transmisji plasuje się w przedziale od 1 do 200 Gb/s dla Ethernet oraz od SDR do HDR w technologii Infiniband. Konfiguracja switchy pozwala na podłączenie do 40 przewodów ze zdolnością łączeniową na poziomie do 16 Tb/s i maksymalną prędkością do 200Gb/s. Ponadto firma dostarcza całą potrzebną infrastrukturę do prawidłowego podłączenia sieci.

Technologia

NVIDIA DOCA SDK – system pozwalający na tworzenie aplikacji i serwisów w oparciu o jednostki przetwarzania danych NVIDIA BlueField z wykorzystaniem standardowych API.

RDMA (Remote Direcr memory Access) – pozwala na bezpośredni dostęp do pamięci z pamięci jednego hosta do pamięci drugiego hosta bez wykorzystania zdalnego systemu operacyjnego.

UFM (Unified Fabric Manager) – platforma zarządzania siecią udostępniająca telemetrię wraz z AI, która pomaga w obsłudze skalowalnych centrów danych.

HPC-X – system zawierający biblioteki MPI i SHMEM/PGAS. Pozwala na podniesienie wydajności i skalowalności aplikacji stworzonych na podstawie wcześniej wspomnianych bibliotek.

ASAP2 (Accelerated Switch and Packet Processing) – łączy w sobie wydajność i efektywność sieciowego serwera z elastycznością wirtualnego switcha.

DPDK (Data Plane Development Kit) – zbiór bibliotek i zoptymalizowanych sterowników kart sieciowych pozwalających na szybkie przetwarzanie pakietów w strefie użytkownika.

WJH (What Just Happend) – zaawansowana telemetria strumieniowa, która pozwala na monitorowanie problemów z siecią w czasie rzeczywistym. Poza podstawową diagnostyką dostarcza informację o niepożądanych zachowaniach sieci.

Powiązane strony:

  1. O Supermicro
  2. O GIGABYTE
  3. O H3 Platform
  4. O ASRock Rack